Odgrzybianie samochodu

Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Układy klimatyzacji instalowane w pojazdach gwarantują komfort pasażerom zarówno latem, jak i zimą. Często jednak zapominamy, o jakości powietrza dostarczanego przez te układy. Wewnątrz układu klimatyzacji żyje i rozwija się duża ilość alergenów, które po uruchomieniu wentylatora wrzucane są do kabiny pojazdu. Polecamy Państwu w pełni profesjonalną, nowoczesną metodę dezynfekcji i czyszczenia całego wnętrza samochodu.  Metoda ta eliminując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, zabezpiecza przed alergenami i usuwa nieprzyjemne zapachy, łącznie z wonią papierosów. Przeprowadzamy czyszczenie układu klimatyzacji z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń i preparatów.

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Polecana w przypadku poważnych zanieczyszczeń układu (np. na skutek długiego nie używania klimatyzacji). Zanieczyszczeniom tym towarzyszy najczęściej silny nieprzyjemny zapach.

Metoda ta polega na ultradźwiękowym rozprowadzeniu odpowiedniego środka w układzie klimatyzacji i we wnętrzu pojazdu, co powoduje jego wniknięcie także w tapicerkę, dywaniki i kanały nawiewowe. Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. Mgła wypełnia całe wnętrze samochodu , a także przedostaje się do parownika usuwając wszystkie zanieczyszczenia.

Dezynfekcja klimatyzacji metodą ultradźwiękową najskuteczniej:

  • niszczy i usuwa mikroorganizmy, grzyby, bakterie, roztocza,
  • usuwa przykry zapach z wnętrza auta,
  • usuwa pyłki oraz nikotynę z parownika
  • odkaża układ klimatyzacji i wnętrze samochodu zapobiegając alergiom.
UsługaCena
ODGRZYBIANIE METODĄ ULTRADŹWIĘKOWĄ50zł

Czyszczenie klimatyzacji metodą ozonowania

Do dezynfekcji metodą ozonową używa się generatora azotu pracującego w zamkniętym samochodzie.

Stosowanie przez nas urządzenie MX4000 jonizując powietrze atmosferyczne, wytwarza nietrwałą alotropową odmianę tlenu, czyli ozon O3. Ozon, jako bardzo silny utleniacz usuwa wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w kabinie.

  • usuwa wilgoć gromadzącą się głównie na wykładzinach podłogowych i na parowniku klimatyzacji,
  • zabija wirusy i bakterie będące przyczyną wielu chorób,
  • eliminuje nieprzyjemne zapachy – np. dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapachy zwierząt domowych, a nawet zapach spalenizny.
  • usuwa groźne alergeny takiej jak: pleśnie, grzyby , roztocza i inne drobnoustroje,

Dezynfekcja klimatyzacji ozonem to doskonałe rozwiązanie dla osób ze skłonnościami do alergii lub podrażnień górnych dróg oddechowych. Nie stosujemy w tym przypadku żadnych preparatów chemicznych, a użyty do dezynfekcji ozon całkowicie znika w przeciągu kilku godzin od wykonania usługi.

Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się jego dezynfekcję raz w roku.

UsługaCena
ODGRZYBIANIE METODĄ OZONOWANIA 40zł

Przy okazji wykonywania dezynfekcji, czyszczenia klimatyzacji samochodowej polecamy wymianę filtra kabinowego. Filtry kabinowe powinny być wymieniane minimum raz na rok. Zabrudzony filtr może blokować przepływ powietrza dmuchawy wewnętrznej lub powodować nadmierne parowanie szyb w samochodzie. Stosujemy oryginalne filtry papierowe , jak i z aktywnym węglem , które oprócz filtrowania powietrza zatrzymują część zapachów zewnętrznych.

UsługaCena
WYMIANA FILTRA (w zależności od tego jaki jest dostęp do obudowy filtra)od 20zł

Wszystkie podane ceny są cenami brutto i mają charakter orientacyjny.